Πυρετώδεις προετοιμασίες

Το σχολείο μας, το 1ο Γυμνάσιο Ζακύνθου, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, διοργανώνει ένα πραγματικό πανηγύρι … την τελευταία Παρασκευή πριν κλείσουν τα σχολεία για τις διακοπές των Χριστουγέννων! Και οι προετοιμασίες ξεκίνησαν! Ολοι οι μαθητές σε δράση! Φέτος υπόσχονται ακόμη περισσότερα…δώρα, γλυκά, διακόσμηση, ημερολόγια, δράσεις!!! Ελάτε να σας τρατάρουμε, θα περάσετε καλά, σας το υποσχόμαστε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πυρετώδεις προετοιμασίες

Wordle: on joue

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Γηράσκω αεί διδασκόμενη!

Τελειώνοντας το πανεπιστήμιο είχα την ψευδαίσθηση (ευτυχώς ήταν ψευδαίσθηση) ότι τελείωναν οι μελέτες, τα βιβλία, οι εξετάσεις, το άγχος της επίδοσης και της βαθμολογίας,….. Ναμαι, για μια φορά ακόμη στα θρανία, αγχωμένη αν θα τα καταφέρω, αν θα πάρω καλό βαθμό! Εχει πλάκα όμως! Παρά τις ατελείωτες επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρεώσεις, η ενασχόλησή μου με το καινούριο μου αντικείμενο – μαθήτρια του moodle γαρ – με συνεπαίρνει, με καθηλώνει ατελείωτες ώρες – σημειωτέον μεταμεσονύκτιες – στον υπολογιστή – το σύγχρονο βιβλίο μου -, με πεισματώνει να βρω τον τρόπο να λύσω τις ασκήσεις μου, με αγχώνει σαν έφηβη μαθητριούλα αν θα πάρω καλό βαθμό.
Είναι ωραία τελικά να μαθαίνεις καινούρια πράματα, να συμβαδίζεις με την εποχή σου, να μη μένεις στο σκοτάδι!
Μη διστάζετε! Τολμήστε! Δεν υπάρχει τίποτα που δε μπορούμε να το κάνουμε!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γηράσκω αεί διδασκόμενη!

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | 2 σχόλια