Συμμετοχή στη Δημοτική Χορωδία Ρεθύμνου

Μετά από μια κάπως βαρετή χρονιά (2010), όπου δεν ασχολήθηκα και με πολλά πράγματα (ουσιαστικά με τίποτα!) πήρα την απόφαση. Δράση, δράση και πάλι δράση! Στο πλαίσιο αυτής της τεράστιας αλλαγής που συντελέστηκε στη ζωή μου (!!!) μία από τις επιλογές μου ήταν να ασχοληθώ με τη μουσική. Έτσι αναζήτησα τι υπήρχε διαθέσιμο στο Ρέθυμνο και βρήκα τη… Δημοτική Χορωδία.

Το Σεπτέμβριο εντάχθηκα σε αυτήν και το Δεκέμβριο ήταν η ώρα για την πρώτη δημόσια εμφάνιση. Στο Ωδείο της πόλης διοργανώθηκε χριστουγεννιάτικη συναυλία με τη συμμετοχή της Δημοτικής Χορωδίας και της Παιδικής Χορωδίας. Η πόλη πλημμύρισε με την αφίσα της εκδήλωσης και το ίδιο συνέβη με το Ωδείο (ας είναι καλά το συγγενολόι που κουβάλησε ο καθένας μας…).

Τώρα (2012) η χορωδία βρίσκεται σε μεταβατικό στάδιο και ψάχνει νέους στόχους. Ελπίζω σύντομα να έχουμε κατασταλάξει και να εμφανιστούμε ξανά!

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.