ENHMEΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Aγαπητοί γονείς,

Κ αταρχήν  χρόνια πολλά σ΄όλους.

Η περίοδος που διανύουμε είναι  ιδιαίτερα δύσκολη και θα διαρκέσει μάλλον λίγο περισσότερο από όσο είχαμε φανταστεί, όταν έκλειναν τα σχολεία. Όπως και να΄χει η κατάσταση ένα είναι σίγουρο , θα τα καταφέρουμε αρκεί να έχουμε πίστη, υπομονή θάρρος, αισιοδοξία.

Οι συνάδερφοι μου και εγώ αποφασίσαμε να επικοινωνούμε με εσάς και τα παιδιά σας προκειμένου να συνεχιστεί η εκπαιδευτική διαδικασία, με όποιο τρόπο μπορούμε, στοχεύοντας στην εμπέδωση όσων έχουν διδαχτεί τα  νήπια  μέχρι τώρα. Γι’αυτό θα σας παρακαλούσαμε να επισκέπτεστε το blog  του Νηπιαγωγείου μας , όπου οι 4 Νηπιαγωγοί  από κοινού θα ανεβάζουμε υλικό.

Εύχομαι σε εσάς και όλα τα μέλη της οικογένειάς σας να είστε καλά και αυτή η περιπέτεια να τελειώσει το συντομότερο.

Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω ολόψυχα την κ. Αναστασία Καραγιάννη, που διέθεσε τόσες ώρες από τον πολύτιμο της χρόνο, τόσο στην αρχή της σχολικής χρονιάς όσο και τις τελευταίες μέρες προκειμένου να κάνουμε τα πρώτα μας βήματα σ’ αυτό τον καινούργιο τρόπα εκπαίδευσης- επικοινωνίας.

Με εκτίμηση, η Προϊσταμένη

Μανιού Ευγενία