Επιπλέον αλλαγές στο Γυμνάσιο

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε τις τελευταίες αλλαγές που ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας σχετικά με την ΠΡΟΑΓΩΓΗ και την ΑΠΟΛΥΣΗ των μαθητών και μαθητριών στο Γυμνάσιο. Οι αλλαγές θα ισχύσουν από το σχολικό έτος 2016-2017 και για όλες τις τάξεις!

Πρόσφυγες – Το Ταξίδι της Φυγής

Το Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα:

“Πρόσφυγες – Το Ταξίδι της Φυγής”

υλοποιήθηκε το  σχολικό έτος 2016-2017 από μαθητές της Γ’ Γυμνασίου του σχολείου μας

προσφυγες

και απέσπασε έπαινο από το Υπουργείο Παιδείας.

επαινοσ

(Προσωρινό) Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Κάντε click στην παρακάτω εικόνα για να ενημερωθείτε για το εβδομαδιαίο πρόγραμμα των μαθημάτων κάθε τμήματος Γυμνασίου και Λυκείου.

Στην οθόνη που εμφανίζεται, επιλέξτε το τμήμα σας (από το μενού αριστερά, η επιλογή “Τμήματα”) και δείτε το πρόγραμμά που ψάχνετε.

προγραμμα

Να ελέγχετε το πρόγραμμα τακτικά γιατί είναι ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ και ΑΛΛΑΖΕΙ συχνά!!!!

Το υλικό μας!

Το blog αυτό δημιουργήθηκε με σκοπό να σας κρατάει σε επαφή με όσα γίνονται στο σχολείο μας (εκπαιδευτικά και μη).

Μέσω του blog αυτού θα μπορείτε:

1) να ενημερώνεστε για τα όλα όσα αφορούν στο σχολείο μέσω των άρθρων που θα δημοσιεύονται και

2) να είστε σε συνεχή επαφή με το υλικό που κάνουμε μέσα στην τάξη. Στις σελίδες Αγγλικά Γυμνασίου και Αγγλικά Λυκείου και ανάλογα με την τάξη / το τμήμα σας, θα μπορείτε να βρίσκετε ό,τι παρουσιάστηκε μέσα στην τάξη καθώς και επιπλέον υλικό για (κυρίως) online εξάσκηση.

Καλή περιήγηση!

Η ιστορία του Γυμνασίου Πανόρμου

Πόσων χρονών είναι το σχολείο μας; Από πόσες φάσεις πέρασε μέχρι να φτάσει στη σημερινή του μορφή; Διαβάστε ΕΔΩ την ιστορία του η οποία πηγαίνει πολύ πολύ πίσω στο παρελθόν……..

Ιστορία Γυμνασίου Πανόρμου