Περιβαλλοντικό μονοπάτι του 2ου Νηπιαγωγείου Πάτρας

20221202 153520

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Περιβαλλοντικό μονοπάτι του 2ου Νηπιαγωγείου Πάτρας

2ο Νηπιαγωγείο Πατρών-Συννεφόλεξο

Το Συννεφόλεξο της τάξης μας είναι εμπνευσμένο από τον πίνακα του  Ρενέ Μαγκρίτ “Η βροχή των ανθρώπων”.

.jpg

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 2ο Νηπιαγωγείο Πατρών-Συννεφόλεξο

Το κάστρο της Πάτρας

Την τρέχουσα σχολική χρονιά θα επισκεφθούμε με την τάξη μας το κάστρο της Πάτρας για να γνωρίσουμε την γεωμορφολογία της περιοχής και ειδικότερα του κάστρου, την  χλωρίδα, πανίδα κ.α., την αλληλεπίδραση ανθρώπου – φύση, το ιστορικό υπόβαθρο και τον πολεοδομικό σχεδιασμό (δομή πόλης, οχύρωση, οργάνωση οικισμών). Η παρουσίασή μας θα γίνει στην καλοκαιρινή μας γιορτή.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το κάστρο της Πάτρας

Καλημέρα κόσμε!