Τα ζώα

Παρακάτω παρουσιάζεται ένας εννοιολογικός χάρτης ο οποίος περιλαμβάνει τις γενικές κατηγορίες των ζώων και κάποια εξωτερικά γνωρίσματά τους.

ΕΝΝΟΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ – ΤΑ ΖΩΑ

Αποτελεί έναν εύληπτο τρόπο μάθησης!

παμφάγο – γουρούνι

φυτοφάγο – πρόβατο

σαρκοφάγο – λύκος

Κατηγορίες: Γλώσσα Β΄ Δημοτικού | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα ζώα

Παιχνίδι μνήμης!

Ας παίξουμε με τις κάρτες!!!!

Το παιχνίδι ξεκινάει εδώ και ονομάζεται

Kid’s memory cards!

Κατηγορίες: Δημιουργική απασχόληση | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνίδι μνήμης!

Pazzle time! Ας παίξουμε!

Βάλε τα δυνατά σου και προσπάθησε να φτιάξεις το παζλ!

Μόλις συμπληρώσεις και το τελευταίο κομμάτι, θα σου φανερωθεί ένα πανέμορφο άλογο!

Παίξε και διασκέδασε!!!

Κατηγορίες: Δημιουργική απασχόληση | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Pazzle time! Ας παίξουμε!

Τ.Π.Ε. Β΄1 – Ερωτηματολόγιο – Διατροφικές Συνήθειες

Αγαπητά μου παιδιά,

καλείστε να απαντήσετε ένα ερωτηματολόγιο, το οποίο αφορά τις διατροφικές σας συνήθειες.

Τρεφόσαστε άραγε σωστά;

Πάμε να το ερευνήσουμε μαζί!

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

Μην ξεχνάτε να τρέφεστε υγιεινά!!!

Φόρτωση…

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο!

Κατηγορίες: Μαθηματικά Β΄ Δημοτικού | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τ.Π.Ε. Β΄1 – Ερωτηματολόγιο – Διατροφικές Συνήθειες

25-11    Όλοι Μαζί Εκεί!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδήλωση για την ημέρα εξάλειψης της βίας κατά των γυναικών – 25/11/2014 – Ζάκυνθος

Καλημέρα κόσμε!