Έλμερ, ο παρδαλός ελέφαντας!

Τι σχέση μπορεί να έχει ένας παρδαλός ελέφαντας με τα άρθρα που ξέρουμε; Κάνε κλικ στην εικόνα με τον Έλμερ και θα το ανακαλύψεις!

Κατηγορίες: Γλώσσα | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έλμερ, ο παρδαλός ελέφαντας!

Παίζουμε με τα μοτίβα!

Κάνε κλικ στην εικόνα και παίξε με τον πύραυλο! Προσοχή όμως! Πρέπει να βάλεις τα βραχάκια με τη σωστή σειρά για να απογειωθείς για την επόμενη πίστα!

Κατηγορίες: Μαθηματικά, Παιχνίδια | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παίζουμε με τα μοτίβα!

Μαθαίνουμε την ώρα!

Κάνε κλικ στο ρολόι για να παίξεις με την ώρα. Άλλαξε τους δείκτες του ρολογιού και δείξε την ώρα που σου λέει το παιχνίδι κάθε φορά. Ο καλύτερος κερδίζει!

Κατηγορίες: Παιχνίδια | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθαίνουμε την ώρα!

Γνωριμία με τις Κυκλάδες!

Μέσα από το μελοποιημένο ποίημα του Ν. Γκάτσου οι μαθητές μπορούν ευχάριστα να περιηγηθούν και να γνωρίσουν τις Κυκλάδες! Πατώντας στην εικόνα βάζουμε πλώρη και…σαλπάρουμε!

Κατηγορίες: Γεωγραφία | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Γνωριμία με τις Κυκλάδες!

Φρουτοπία

Είναι μία…μόνο μία…η ονειρεμένη Φρουτοπία…Ας ακούσουμε για μία πολιτεία τελείως διαφορετική από τη δική μας!

Κατηγορίες: Τραγούδι | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φρουτοπία

Καλημέρα κόσμε!