Δεκ 202023
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

«Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση»

Δεκ 202013

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση»

Οδηγίες του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη

Δεκ 202013

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη

Ο ψηφιακός μας τοίχος

Νοέ 202029

Μετάβαση στο padlet.com

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο ψηφιακός μας τοίχος

20 Noεμβρίου- Χρόνια πολλά παιδιά όλου του κόσμου!

Νοέ 202020

Στις 20 Νοεμβρίου του 1989

Ο Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών

(ΟΗΕ), σε Γενική Συνέλευση του,

και υπέγραψε τη Σύμβαση

για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Έκτοτε έως σήμερα, γιορτάζουμε κάθε

χρόνο, την επέτειο για την

Παγκόσμια Ημέρα των

Δικαιωμάτων του Παιδιού, μια ημέρα

αφιερωμένη σε όλα τα παιδιά του

κόσμου.

Ας γιορτάσουμε την ημέρα αυτή

με την ευχή ποτέ ξανά να μην πεινάσει,

να μην εγκαταλειφθεί, να μην

κακοποιηθεί, να μην εργαστεί κανένα

μικρό παιδί.. Όλα τα παιδιά να ζουν

σε ένα ασφαλές περιβάλλον γεμάτο αγάπη

και αποδοχή!

άρθρο από την Ξύντα Βάσω

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα των Δικαιωμάτων του Παιδιού, προτείνονται στον σύνδεσμο που ακολουθεί 4 online παιχνίδια από τη συνάδελφο Τάνια Μάνεση

Ο πίνακας με τις ζωγραφιές μας!! 1ο Τμήμα

Νοέ 202019

Στον παρακάτω ψηφιακό τοίχο-πίνακα, μπορείτε να ανεβάσετε τις φωτογραφίες σας, και να τις μοιραστείτε μαζί μας και με τους φίλους σας!

Για να σας βοηθήσουμε, πατήστε το κουμπί με το + που βρίσκεται κάτω δεξιά, ή κάνετε διπλό κλικ στην επιφάνεια του τοίχου. Στο κουτάκι που ανοίγει πατάμε στο βελάκι για να ανεβάσουμε τη φωτογραφία μας. Το αρχείο που θέλουμε να  ανεβάσουμε θα το επιλέξουμε από το PICK FILE που βγαίνει δεξιά της σελίδας. Το αρχείο σας ανεβαίνει και  το απολαμβάνουμε όλοι, και εμείς και οι συμμαθητές σας!!!!

Μετάβαση στο padlet.com

από κάτω από: Τοίχος επικοινωνίας padlet | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο πίνακας με τις ζωγραφιές μας!! 1ο Τμήμα

Τα παιδάκια του τρίτου τμήματος του 34ου Νηπιαγωγείου Ευόσμου ζωγραφίζουν….

Νοέ 202018

Μετάβαση στο padlet.com

από κάτω από: Τοίχος επικοινωνίας padlet | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα παιδάκια του τρίτου τμήματος του 34ου Νηπιαγωγείου Ευόσμου ζωγραφίζουν….

Εδώ Πολυτεχνείο!

Νοέ 202018

Πατήστε επάνω στον διαδραστικό πίνακα για να μάθετε πληροφορίες, να παίξετε και να ακούσετε τραγούδια σχετικά με το θέμα

από κάτω από: Πολυτεχνείο | με ετικέτα  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εδώ Πολυτεχνείο!

ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΑΣ

Μάι 202026

Ξεναγηθείτε στο Μουσείο του Νηπιαγωγείου μας και απολαύστε τα μοναδικά εκθέματα που με τόση αγάπη συλλέξατε και   φωτογραφίσατε. Αντικείμενα από παλαιότερα χρόνια και από άλλες εποχές, που έχουν απομείνει για να γνωρίσουμε τον διαφορετικό τρόπο ζωής των ανθρώπων τότε.

Το πρόγραμμα χρειάζεται λίγο χρόνο να κατέβει. Λίγη υπομονή χρειάζεται. Στη συνέχεια θα κατευθύνετε εσείς τα “πατουσάκια” που εμφανίζονται και θα οδηγηθείτε στις αίθουσες του Μουσείου. Καλή ξενάγηση!!

από κάτω από: ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΑΣ

Το Μουσείο του Μένουμε σπίτι…Μαζί

Μάι 202022

Η αίθουσα του 34ου Νηπιαγωγείου με τα πολύ αξιόλογα εκθέματα, και δύο ακόμα συνεργαζόμενων Νηπιαγωγείων,  βρίσκεται  στη διάθεσή μας. Ας επισκεφτούμε το Μουσείο του “Μένουμε σπίτι…μαζί”  για  να γνωρίσουμε αντικείμενα που χρησιμοποιούσαν οι άνθρωποι πριν από πολλά χρόνια. Τις φωτογραφίες που ήρθαν λίγο καθυστερημένα θα τις χρησιμοποιήσουμε σε κάποια άλλη παρουσίαση