Ευρωπαϊκά Προγράμματα Π.Δ.Ε. Δ.Ε. | * EU-PDEDE * European Projects Team

Ευρωπαϊκά Προγράμματα Π.Δ.Ε. Δ.Ε.

slideshow-programguideΚυκλοφόρησε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή ο νέος Οδηγός Προγράμματος Erasmus+ 2016 . Τον νέο οδηγό θα τον βρείτε εδώ.  Τις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής των προτάσεων ανά δράση μπορείτε να δείτε εδώ. Την τελευταία τροποποίηση στις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής των προτάσεων αναζητείστε την εδώ.

δίχως ετικέτα

Results 2015

Αναρτήθηκαν τα πρώτα αποτελέσματα του Erasmus+ για το 2015 στην επίσημη ιστοσελίδα της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού (Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών). Εδώ θα βρείτε:

Αποτελέσματα ΚΑ1 Σχολικής Εκπαίδευσης

Αποτελέσματα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ΚΑ1

Αποτελέσματα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ΚΑ2

Εντός των ημερών αναμένονται και τα αποτελέσματα της Βασικής Δράσης ΚΑ2

· ·

1538700_418350354963040_1734491994_n O Οδηγός Erasmus+  είναι διαθέσιμος και στην ελληνική γλώσσα και μπορείτε να τον βρείτε εδώ.

δίχως ετικέτα

ID-100207491Έκθεση Δραστηριοτήτων του 49ου Δημ. Σχολείου Πατρών στα πλαίσια της συμμετοχής του σε πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο » The B.E.S.T. Project»στη Νορβηγία

Ακολουθεί πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τις δραστηριότητες κατά τη διάρκεια της επίσκεψης καθηγητών και μαθητών του 49ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών.

Νορβηγία 5Νορβηγία 4Νορβηγία 12
Νορβηγία 8 Νορβηγία 2Νορβηγία 9

Νορβηγία 11 Νορβηγία 13

· ·

ID-100207491 Έκθεση Δραστηριοτήτων του Νηπιαγωγείου Δρεπάνου στα πλαίσια της συμμετοχής του σε πρόγραμμα ΚΑ2 Erasmus+ με τίτλο «Our Colourful Wolrd» στην Αγγλία

Στιγμιότυπα από την επίσκεψη μπορείτε να δείτε εδώ και εδώ.

Αφού ολοκληρώθηκε η επίσκεψη οι εταίροι δημιούργησαν και συμπλήρωσαν μία έκθεση αξιολόγησης των δραστηριοτήτων που έλαβαν χώρα στη συνάντηση, τα αποτελέσματα της οποίας βρίσκονται εδώ.  Επίσης δημιουργήθηκε μία αντίστοιχη φόρμα ψηφοφορίας, στην οποία συμμετείχαν οι μαθητές προκειμένου να ψηφίσουν το logo του προγράμματος «Our Colourful World». Το νικητήριο logo:
The Logo of OCW - tuned (1)

Παλιότερα άρθρα »

Σχεδιάστηκε από devolux.nh2.me