Ευρωπαϊκά Προγράμματα Π.Δ.Ε. Δ.Ε. | * EU-PDEDE * European Projects Team

Ευρωπαϊκά Προγράμματα Π.Δ.Ε. Δ.Ε.

slideshow-programguideΚυκλοφόρησε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή ο νέος Οδηγός Προγράμματος Erasmus+ 2016 . Τον νέο οδηγό θα τον βρείτε εδώ.  Τις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής των προτάσεων ανά δράση μπορείτε να δείτε εδώ. Την τελευταία τροποποίηση στις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής των προτάσεων αναζητείστε την εδώ.

δίχως ετικέτα

Results 2015

Αναρτήθηκαν τα πρώτα αποτελέσματα του Erasmus+ για το 2015 στην επίσημη ιστοσελίδα της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού (Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών). Εδώ θα βρείτε:

Αποτελέσματα ΚΑ1 Σχολικής Εκπαίδευσης

Αποτελέσματα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ΚΑ1

Αποτελέσματα Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ΚΑ2

Εντός των ημερών αναμένονται και τα αποτελέσματα της Βασικής Δράσης ΚΑ2

· ·

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ

ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Τα παρακάτω είναι από το υλικό που στάλθηκε στα σχολεία μας από τον  Υπεύθυνο σχολικών δραστηριοτήτων κ. Πούλιο Ιωάννη.

Θυμηθείτε τα παιδικά σας χρόνια και φτιάξτε μαζί με τα παιδιά  έναν χαρταετό. Σίγουρα θα τους μείνει στη μνήμη αυτή η υπέροχη εμπειρία.

Βίντεο 1

Βίντεο 2

Φύλλο εργασίας cf86cf8dcebbcebbcebf-ceb5cf81ceb3ceb1cf83ceafceb1cf82-1cebf-cf87ceb1cf81cf84ceb1ceb5cf84cf8ccf82

Ιστορία για  την Καθαρά Δευτέρα και τον χαρταετό από ανακυκλώσιμα υλικά