Επιστροφή σε Συνεργαζόμενα Σχολεία 2013-14

Δημοτικό Σχολείο Εμπορείου

fun

Γεια σας από την όμορφη Σαντορίνη και τους Μαθητές της Ε’ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Εμπορείου.

Ξεκινώντας η φετινή σχολική χρονιά, πλήθος ανησυχίες, προβληματισμοί, ειδήσεις, εικόνες και  μελωδίες έμπαιναν κάθε μέρα στην τάξη μας! Θέλαμε όμως όλα αυτά να μπορέσουμε να τα μοιραστούμε και με άλλα παιδιά της ηλικίας μας ! Έτσι ήρθε η είδηση πως υπάρχει ένα διαδικτυακό ραδιόφωνο με το όνομα “European School Radio !

Μετά από σκέψη και συζήτηση αποφασίσαμε, και τα δύο τμήματα της Ε’ τάξης, να…. το τολμήσουμε και να βγάλουμε στον… αέρα προβληματισμούς, ανησυχίες, ειδήσεις , προγράμματα με τα οποία θα ασχοληθούμε στην τάξη μας, παρουσιάσεις βιβλίων καθώς και πολλή-ΠΟΛΛΗ μουσική.

Σύντομα θα σας ενημερώσουμε και για την ημέρα και ώρα της εκπομπής μας!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2013-2014/sinergsxol13-14/%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%b5%ce%bc%cf%80%ce%bf%cf%81%ce%b5%ce%af%ce%bf%cf%85/