Επιστροφή σε Εκπομπές 2013-14

Super 5 Class

E΄ τάξη 4ου ΔΣ Περράματος

Ώρα να συστηθούμε!!!

Είμαστε η Ε΄ τάξη του 4ου Δημοτικού Σχολείου Περάματος – Πειραιά και είμαστε έτοιμοι για την πρώτη μας εκπομπή!!!

Το σχολείο μας είναι μέλος της ραδιοφωνικής παρέας του European School Radio από το Δεκέμβριο του 2012 και εμείς διαδεχτήκαμε τα πολύ πετυχημένα “Little Stars” της περσινής μας Στ΄ τάξης. Η εκπομπή μας είναι ένα ραδιοφωνικό μαγκαζίνο που ασχολείται με θέματα που αφορούν τα Δημοσιογραφικά νέα του σχολείου μας (και όχι μόνο), τη Μουσική, τα Αθλητικά, το WWE, Οικονομικές Χειροτεχνίες και Γιατροσόφια, και φυσικά τη Μαγειρική. Εκπέμπουμε κάθε τελευταία Παρασκευή του μήνα στις 18.00 – 19.00 το απόγευμα (ακριβώς πριν τους “Βραχνιασμένους” του Λυκείου Βραχναίικων).

Η πρώτη μας εκπομπή πρόκειται να μεταδοθεί στις 27 Δεκεμβρίου 2013 στις 6.00 μμ 🙂

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2013-2014/ekpompes/super-5-class/