Επιστροφή σε Εκπομπές 2012-13

PPLM Time

Σας καλωσορίζουμε και πάλι φέτος (2012-2013) στην οικογένεια του μαθητικού Ραδιοφώνου….

Είμαστε το Πρότυπο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης του Πανεπιστημίου Αιγαίου.  Είμαστε ενθουσιασμένοι που συμμετέχουμε στo European School Radio.

Εμείς, θέλουμε να παρουσιάσουμε σύντομα μία μουσική-ενημερωτική εκπομπή διάρκειας μίας ώρας που θα μεταδίδεται κάθε εβδομάδα ημέρα Παρασκευή. Αυτή η εκπομπή θα αποτελείται από 2 ενότητες 30΄λεπτών η κάθε μία. Ο τίτλος της εκπομπής μας θα είναι: PPLM TIME!.

Τα θέματα των δύο προαναφερθέντων ενοτήτων θα είναι αντίστοιχα τα εξής:

1. Ενημερωτικά τοπικά θέματα (20:00 – 20:30)
  2. Ελληνική – ξένη μουσική (Pop ,  Rock) (20:30-21:00)

Είμαστε μαθητές της Β΄ Λυκείου και στα πλαίσια του Project σας μεταδίδουμε ένα απόσπασμα μουσικών και ενημερωτικών εκπομπών με στόχο την ακρόαση του μαθητικού μας συνόλου σε όλη την Ελλάδα και την Ευρώπη.

Οι μαθητές: Ανέστης Α., Δέσποινα Β., Παναγιώτης Κ., Ευστρατία Μ., Μαρίνα Μ., Ευαγγελία Μ., Κωνσταντίνος Π., Σταύρος Π., Ερίντα Σ., Θεόδωρος Τ., Καλλιόπη Τ., Πελαγία Φ., Θεόδωρος Χ., Ευστράτιος Χ., Εφραίμ Ψ.

Οι καθηγητές: Αντώνης Νείρος, ΠΕ19 και Μαρία Μηνιώτη, ΠΕ06.

Συντονιστείτε στο European School Radio

Ακούστε εδώ το spot της εκπομπής

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2012-13/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%82-2/pplm-time/