Επιστροφή σε Εκπομπές 2012-13

Μικροί Μεγάκυκλοι

Το 35ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών ξεκινά δυναμικά τη συνεργασία του με το “European School Radio” τη φετινή σχολική χρονιά 2012-2013 με την αυτόνομη εκπομπή “Μικροί Μεγάκυκλοι “ διάρκειας μιας ώρας, με  σποτάκια και ειδήσεις. Οι εκπομπές θα έχουν ευρύ θεματικό κύκλο γύρω  από το τραγούδι, την ποίηση, το παραμύθι, τα αθλήματα ,το ρατσισμό, τα ανθρώπινα δικαιώματα ,τις σχολικές δραστηριότητες, τα νέα του  σχολείου μας κ.α. Για το σκοπό αυτό οι μαθητές μας με μεγάλη χαρά δημιούργησαν πολλαπλές ομάδες, κάθε μία από τις οποίες θα δημιουργεί τη δική της εκπομπή η οποία θα ακούγεται μία συγκεκριμένη ώρα κάθε εβδομάδα.  Έτσι, η κάθε ομάδα θα έχει αρκετό χρόνο να προετοιμάσει την επόμενη εκπομπή της.

Βρείτε περισσότερα για το σχολείο μας και την ομάδα μας, στο “Συνεργαζόμενα Σχολεία

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2012-13/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%82-2/mikroi_megakykloi/

1 σχόλιο

1. Μια προσπάθεια των μαθητών του 35 Δημοτικού Σχολείου Πάτρας