Επιστροφή σε Εκπομπές 2012-13

ΤΕΤ-RADIO KAΡΥΣΤΟΣ

Εκεί στο Νότο… και συγκεκριμένα στη Νότια Εύβοια, μία ομάδα μαθητών της Γ’ Γυμνασίου συμμετέχει δυναμικά στο διαδικτυακό μαθητικό ραδιόφωνο του European School Radio!!! Είμαστε από την Κάρυστο και κάθε δεύτερη Δευτέρα, η παρέα μας θα σας κρατάει συντροφιά 21:00 με 22:00, με την εκπομπή«ΤΕΤ-ΡΑΔΙΟ ΚΑΡΥΣΤΟΣ». Καταθέτουμε το κέφι μας, τη ζωντάνια μας, το πάθος μας για τη ζωή και την αισιοδοξία μας για το μέλλον.Η εκπομπή μας θα έχει ψυχαγωγικό και ενημερωτικό χαρακτήρα. Φέρνουμε την πραγματικότητα πιο κοντά στην πραγματικότητα μας και βλέπουμε τα πράγματα από τη δική μας οπτική γωνία… δεν μένουμε στους τύπους. Είμαστε νέοι, είμαστε αυθόρμητοι, θέλουμε την αλήθεια! Δεν μας εκφράζουν οι τυπικότητες και οι συμβιβασμοί. Δεν μας ικανοποιεί από μόνο  του το σήμερα, μας ενδιαφέρει ένα σήμερα που μέσα του κλείνει το αύριο. Και είμαστε έτοιμοι να δουλέψουμε γι’ αυτό, γιατί το αύριο είμαστε εμείς!!!Σας περιμένουμε!!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2012-13/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%82-2/3172-2/