Επιστροφή σε Εκπομπές 2012-13

Εκπομπές 2ου ΓΕΛ Εχεδώρου: School Show, TeensSpeakUp, MusicMania, Κόκκινα Γυαλιά, Φως-five-νάρι, Psychosis

Νέο Πρόγραμμα εκπομπών 2ου ΓΕΛ Εχεδώρου

Το 2ο ΓΕΛ Εχεδώρου συμμετέχει στο πρόγραμμα του ESR για τη χρονιά 2012-13 με 6 (!) ομάδες που δημιουργούν ισάριθμες εκπομπές!

1η ομάδα –> School Show Δεκαπενθήμερη – Σάββατο απόγευμα 5-7 μ.μ.

Mια ομάδα κοριτσιών που αποτελείται από την Αλεξάνδρα, την Ελένη, τη Χαρά, την Κατερίνα και τη Βίκυ, μαθήτριες της 2ας Λυκείου του 2ου ΓΕΛ ΕΧΕΔΩΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ξεκινάει μια σειρά δεκαπενθήμερων εκπομπών που θα περιλαμβάνει συνεντεύξεις και ειδήσεις από το χώρο του αθλητισμού, της μουσικής, του θεάτρου, της ενημέρωσης… και φυσικά πολύ ΜΟΥΣΙΚΗ….
Δεχόμαστε προτάσεις για θέματα που σας ενδιαφέρουν, σχόλια, αφιερώσεις και μουσική στην σελίδα του blog μας..
Η 1η μας εκπομπή φιλοξενεί αθλήτρια των παραολυμπιακών αγώνων του Λονδίνου 2012 και θα μεταδοθεί την Κυριακή 21 Οκτωβρίου και ώρα 12:00-14:00… και θα μας ακούτε την ίδια ώρα κάθε 15 μέρες!
Συντονιστείτε στο ρυθμό μας and……..WE WILL ROCK YOU!!!

Ομάδα 2η-Εκπομπή: TeensSpeakUp – Μηνιαία – Κυριακή μεσημέρι 1-3 μ.μ.

• Ντίνα Τσακιρίδου Β΄
  • Ιωάννα Τσορμπατζίδου Β΄
  • Ματίνα Τοπάλη Β΄
  • Βαγγέλης Χεζάνογλου Β΄
  • Μαργαρίτα Ρήγα Β΄

Η εκπομπή φέρνει στο προσκήνιο κοινωνικά θέματα που απασχολούν τους εφήβους όπως ο εκφοβισμός, ο ρατσισμός, τα
ναρκωτικά και προσπαθεί να δώσει φωνή σε όσους έχουν κάτι να πουν και να περάσει θετικά μηνύματα.

3η ομάδα –> : MusicMania – Δεκαπενθήμερη – Σάββατο απόγευμα 5-7 μ.μ.

Η MusicMania αποτελείται από 7 άτομα.

Τα μέλη είναι οι εξής: Χριστίνα Μιχαλάκη , Στέφανος Ηλιάδης , Ευδοκία Ηλιάδου , Ελπινίκη Δραγούνη , Χριστίνα Κανατίδου , Κυριακή Κλακάλα , Βαλεντίνα Καρυπίδου και Κωνσταντίνος Τερζόγλου.

• Είμαστε μαθητές της Β΄ Λυκείου του 2 Γελ Εχεδώρου.

• Η ομάδα αυτή ασχολείται μόνο με μουσική ψυχαγωγία και ενημέρωση περί πολιτιστικών δρώμενων (θέατρο, κινηματογράφος, μουσικές συναυλίες και λοιπές εκδηλώσεις).

Θα μας ακούσετε στην πρώτη μας εκπομπή το Σάββατο 20 Οκτώβρη 5-7 μ.μ. και κάθε δεύτερο Σάββατο θα είμαστε μαζί σας την ίδια πάντα ώρα!

Ελπίζουμε απλά να σας αρέσουμε…

Ομάδα 4η-Εκπομπή: Κόκκινα Γυαλιά – Μηνιαία – Σάββατο απόγευμα 5-7 μ.μ.

• Φωτεινή Κυριμκύρογλου
  • Μαρία Ρηγοπούλου
  • Βάσια Λαζαράκη
  • Μαρία Κούλαλη
  • Σάρα Κυριαζίδου
  • Σοφία Αλεξίου

Η εκπομπή ταξιδεύει στους χώρους της έντεχνης ελληνικής μουσικής και του ελληνικού και ξένου ροκ με αφιερώματα σε
μεγάλους έλληνες αλλά και ξένους καλλιτέχνες και ποιητές.

5η ομάδα –> Φως-five-νάρι – Μηνιαία – Σάββατο απόγευμα 5-7 μ.μ.

Η ομάδα «5 στις 5″ αποτελείται από απόφοιτους του 2ου ΓΕΛ Εχεδώρου.

Ο Κώστας Αθανασιάδης, η Μαριάνα Φραντζέλα, ο Τάσος Δαουλτζόγλου, η Χαρούλα Στεφανακίδου και ο Μπάμπης Συμεωνίδης … αναρωτιούνται και ψάχνουν, σχολιάζουν και ενημερώνουν, ψυχαγωγούν και σας συντροφεύουν για 2 ώρες κάθε μήνα με την εκπομπή τους Φως-five-νάρι. Πρώτη εκπομπή το Σάββατο 27 Οκτώβρη 5-7 μ.μ.

Κάθε δίωρο είναι αφιερωμένο σε ένα θέμα που αφορά στιγμές της νεανικής ζωής. Για κάθε απορία που ψάχνει απάντηση, για κάθε ανησυχία που γίνεται άγχος, για κάθε φίλο που θέλει ν’ ακούσει … έχουμε κάτι να πούμε!

Ομάδα 6η-Εκπομπή: Psychosis – Μηνιαία – Κυριακή μεσημέρι 1-3 μ.μ.

• Σταύρος Παρασκευάς Α΄
  • Βαγγέλης Ματζούκης Α΄

Μουσική εκπομπή αφιερωμένη στο ελληνικό και ξένο ροκ, με πληροφορίες και συνεντεύξεις από ανθρώπους του χώρου.

Στην ομάδα του σχολείου μας συμμετέχουν και οι:

• Λάζαρος Μαντζάρης Α΄
  • Λάζαρος Μακρίδης Α΄

Οι οποίοι έχουν αναλάβει τη μίξη των εκπομπών και την τεχνική υποστήριξη των ομάδων.

Πατήστε εδώ για να δειτε τον προγραμματισμό των μεταδόσεων για τις εκπομπές μας

Σύντομα θα σας ενημερώσουμε και για τις άλλες εκπομπές … Συντονιστείτε στο European School Radio!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/esr-2011-2013/esr-2012-13/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%82-2/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%82-2%ce%bf%cf%85-%ce%b3%ce%b5%ce%bb-%ce%b5%cf%87%ce%b5%ce%b4%cf%8e%cf%81%ce%bf%cf%85/