Η Καραμέλα γλυκαίνει το πρωινό της Κυριακής 26/4, στις 11:00

Η σκαλέτα της εκπομπής, όπως την σημείωσαν τα παιδιά του νηπιαγωγείου

Η «Καραμέλα» στον …Απριλιάτικο αέρα του European School Radio!

Κυριακή 26/4 στις 11:00 ακριβώς.

Σε αυτή την εκπομπή, εμείς τα παιδιά του νηπιαγωγείου της Καραμέλας, επιλέξαμε να σας μιλήσουμε για το «τι είναι ελευθερία». Θέμα που το …κουβαλάμε από τότε που συζητήσαμε στην τάξη για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Αυτά που είπαμε, είχαν πολύ ενδιαφέρον για εμάς και ελπίζουμε να έχουν και για εσάς που θα τα ακούσετε.

Φυσικά από την εκπομπή μας δεν θα μπορούσαν να λείπουν τα τραγούδια που ακούστηκαν πολύ στην τάξη μας από τον Μάρτη έως τώρα και φυσικά ανεκδοτάκια.
Ο «όμιλος» των μαστόρων του σχολείου σας δίνει μια πολύ χρήσιμη συμβουλή:
Πώς να φτιάξετε ένα καρότσι για να πάτε για ψώνια στη λαϊκή.
Θα ακούσετε επίσης πλάκες!  Γιατί οι μεγάλοι στο σχολείο μας, κάνουν και πλάκες και σε παγκόσμια …αποκλειστικότητα τις αποκαλύπτουν!

Σε παγκόσμια αποκλειστικότητα θα σας παρουσιάσουμε και την κυρία Κούλα Σακούλα!

Η δασκάλα μας είναι! Με το …καλλιτεχνικό όνομα που εμείς της δώσαμε. Σε αυτή την εκπομπή θα σας μιλήσουμε γι’ αυτή. Και θα αποκαλύψουμε κι εμείς με τη σειρά μας τι θα γίνουμε όταν θα μεγαλώσουμε!
Συντονιστείτε για να μας ακούσετε και είναι σίγουρο πως θα έξτρα χαμόγελο θα γεμίσει την το Κυριακάτικο πρωινό σας!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/04/24/i-karamela-glykainei-to-proino-tis-kyr/