Tην Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Κιλκίς ο εορτασμός της επετείου του Μακεδονικού Αγώνα. Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου αφηγήθηκαν το χρονικό της εποχής, απήγγειλαν ποιήματα και ερμήνευσαν επετειακά τραγούδια. Προβλήθηκε επίσης οπτικοακουστικό υλικό με αποσπάσματα και μαρτυρίες από το χρονικό της εποχής και τέλος εκπαιδευτικοί και μαθητές χόρεψαν στην αυλή του σχολείου παραδοσιακούς Μακεδονίτικους χορούς. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί  κ. Σταματία Γιαννούλα και κ. Ελένη Μαντρατζή, την επιμέλεια των χορευτικών οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής κ. Σάκης Ρακιτζόπουλος και κ. Γιώργος Χαριτωνίδης και την τεχνική υποστήριξη η κ. Αγαθή Γκούμα.

Με εκτίμηση,