Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κιλκίς ως συντονιστικό σχολείο, στα πλαίσια συλλογής πλαστικών καπακιών, θέλοντας να αναδείξει, να αναπτύξει και να ενισχύσει μέσα από την πραγματοποίηση δράσεων που αφορούν στο ανακυκλώσιμο υλικό (καπάκι), την περιβαλλοντική συνείδηση, τις απαραίτητες συμπεριφορές για τη διά βίου προστασία του περιβάλλοντος και τη διαχείριση και αντιμετώπιση των προβλημάτων της κοινωνίας, συνεχίζει με ιδιαίτερη συνέπεια και υπευθυνότητα την ευόδωση του αρχικού στόχου της δράσης αυτής.

Στην προσπάθειά μας αυτή, η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κιλκίς εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες τους για την αμέριστη συμπαράσταση και υποστήριξη το Διευθυντή κο. Νικόλαο Τσιτσέλα, το Σύλλογο Διδασκόντων, τη Δασκάλα κα. Σοφία Μουράτη καθώς και των μαθητών/τριών του 4ου Δημοτικού Σχολείου Συκεών Θεσσαλονίκης, οι οποίοι, με μεγάλη ευαισθησία και ενδιαφέρον, συγκεντρώνουν και αποστέλλουν καπάκια, οδηγώντας μας στην επίτευξη του στόχου, που είναι η απόκτηση αναπηρικών αμαξιδίων, για την διευκόλυνση των μαθητών/τριών με κινητικές δυσκολίες.

Με εκτίμηση,