Ένα Ξεχωριστό Μουσικό Ταξίδι Στην Υδρόγειο

Έγκριση υλοποίησης  μουσικού εκπαιδευτικού προγράμματος «Ένα ξεχωριστό μουσικό ταξίδι στην Υδρόγειο» .  Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μουσικές παραστάσεις στις αίθουσες εκδηλώσεων των σχολικών μονάδων ή σε άλλους διαθέσιμους ανοικτούς ή κλειστούς χώρους, καθώς και σεμινάρια και διαλέξεις (με προβολή διαφανειών, DVD και ακρόαση μουσικών CD) για ενημέρωση, εκπαίδευση και πληροφόρηση στους
ενδιαφερόμενους για το πρόγραμμα εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων. Με τη βοήθεια τουεγκεκριμένου αυτού προγράμματος που αφορά στις σχολικές μονάδες ΠΕ και ΔΕ της χώρας, οι μαθητέςέχουν την δυνατότητα να γνωρίσουν και να κατανοήσουν σφαιρικά το μουσικό και λαϊκό πολιτισμόδιαφόρων χωρών του κόσμου και να αποκτήσουν μια προσωπική εμπειρία η οποία θα τους ωφελήσει σεκαλλιτεχνικό, παιδαγωγικό και μορφωτικό επίπεδο.

Έγκριση Προγρ/τος-ΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΥΔΡΟΓΕΙΟ

Ενα ταξίδι στην Υδρόγειο_signed

Κατηγορίες: Δραστηριότητες/Διαγωνισμοί. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.