Eπισκέψεις στο 2ο Γ/σιο Σύρου κατά το σχολικό έτος 2014-2015

2 Γυμνάσιο σύρου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΔΡ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

30-9-2014 : Παιδαγωγική Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων, στην οποία παρέστη η Σχολική Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου μας δρ. Ευτυχία Νικολακοπούλου, η οποία ενημέρωσε για παιδαγωγικά θέματα τους καθηγητές.

10-12-2014 : Επίσκεψη Συμβούλου Παιδαγωγικής Καθοδήγησης κας Νικολακοπούλου Ευτυχίας. Ενημέρωση-Διδασκαλία των τμημάτων Α1 και Α3 από την ίδια, σχετικά με τους κινδύνους του διαδικτύου.

16-12-2015 : Υποδειγματική διδασκαλία στο τμήμα Β1 του σχολείου, από τη Σύμβουλο ΠΕ05 κα Νικολακοπούλου Ευτυχία.

20-1-2015 : Επίσκεψη Σχολικής Συμβούλου Παιδαγωγικής Καθοδήγησης κας Νικολακοπούλου Ευτυχίας και συνεργασία με τις υπεύθυνες διδασκαλίας του μαθήματος «Σχολική και Κοινωνική Ζωή»

9-2-2015 : Επίσκεψη Σχολικής Συμβούλου Παιδαγωγικής Καθοδήγησης κας Νικολακοπούλου Ευτυχίας και ενημέρωσή της για τις δράσεις του Σχολείου με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου.

20-3-2015 : Επίσκεψη και επιμορφωτική διδασκαλία από την κα Νικολακοπούλου Ευτυχία στα τμήματα Α3 και Β1, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα κατά του Ρατσισμού.