Διεξαγωγή του 2ου τοπικού Μαθηματικού Διαγωνισμού «Θ Βαρόπουλος» για τους μαθητές της Α΄ τάξης Γυμνασίου

Η  Δ. Ε.  του Παραρτήματος Αιτωλοακαρνανίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.)   διοργανώνει   τον 2ο Διαγωνισμό Μαθηματικών “Θ Βαρόπουλος” για τους  μαθητές της Α΄ τάξης Γυμνασίων του νομού Αιτωλοακαρνανίας.

Ο Διαγωνισμός θα διεξαχθεί το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017 από ώρα 09:00 έως 12:00  σε διάφορα εξεταστικά κέντρα (σχολεία) του νομού μας.

Την ημέρα εκείνη θα διεξαχθεί και ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (ΠΜΔ) στα Μαθηματικά  «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» 2017 για όσους μαθητές διακρίθηκαν στον «ΘΑΛΗ» 2016.

για την Δ Ε του Παραρτήματος Αιτωλοακαρνανίας της Ε Μ Ε

Ο Πρόεδρος                                         Η Γενική Γραμματέας

Κωνσταντίνος Αντ. Γιαννακάς                  Αναστασία Αρκουμάνη

Κατηγορίες: Μαθηματικός Διαγωνισμός "Θ. Βαρόπουλος". Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.