Τα καραβάκια μας (από το Α΄2)

Τα καραβάκια της τάξης μας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α2 έγιναν καπετάνιοι και καπετάνισσες και με το δικό τους καράβι, το οποίο είναι κατασκευασμένο με πολλή δημιουργικότητα, έπλευσαν με τη φαντασία τους στις θάλασσες του κόσμου! Τα καλαμάκια, τα πλαστικά μπουκαλάκια, οι κούτες από χαρτόνι και οι πλαστελίνες μεταμορφώθηκαν σε πολύχρωμα καραβάκια! Τα ξύλα κανέλας έγιναν κατάρτια! Οι φελλοί, τα πλαστικά ποτηράκια, τα χαρτόνια και τα καπάκια έγιναν φουγάρα! Τα χαρτόνια έγιναν υπέροχες σημαίες! Επίσης, οι μαθήτριες και οι μαθητές έγραψαν ένα γράμμα σε ένα αγαπημένο τους πρόσωπο, περιγράφοντας το καράβι τους και αναφέροντας ποιο θα είναι το επόμενο ταξίδι τους.

Τα καραβάκια της τάξης μας πλέουν στη θάλασσα του padlet και το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα καραβάκια μας (από το Α΄2)

Πρωτομαγιά με την Α΄ τάξη

IMG_20180430_093842
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρωτομαγιά με την Α΄ τάξη