Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση με θέμα «Succeed in listening tasks»

Προσκαλούνται οι μαθητές των Ε και Στ τάξεων του 6ου Δημοτικού καΣχολείου Άρτας να παρακολουθήσουν εισηγήσεις καθηγητών Αγγλικών από γνωστό εκπαιδευτήριο των Αθηνών με σκοπό μια βαθύτερη κατανόηση και ορθότερη προσέγγιση των ακουστικών ασκήσεων στο μάθημα των Αγγλικών. Οι εισηγήσεις θα συνοδευτούν από σχετικές δραστηριότητες, workshop καθώς και προβολή χρήσιμου υλικού. Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σάββατο, 2 Μαΐου στην αίθουσα εκδηλώσεων του 6ου δημοτικού.

Πιο κάτω θα βρείτε ακουστικό αλλά και οπτικό δείγμα του υλικού των workshop της συνάντησης.

video

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση σε επιμορφωτική συνάντηση με θέμα «Succeed in listening tasks»

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε το «Ιστολογείν»!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | 1 σχόλιο