kids-playing-wearing-medical-masks_52683-36369

Ενόψει της δια ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από τις 10/5/201 μπορείτε να διαβάσετε τις οδηγίες για το διαγνωστικό έλεγχο νόσησης από τον κορωνοϊό COVID-19, μέσω δωρεάν αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου στους παρακάτω υπερσυνδέσμους:

ΜΕ ΑΓΕΡΑ ΚΑΛΟ … ΣΤΟΥ 1821 ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ

unnamed

Παίξτε ένα επιτραπέζιο ψηφιακό παιχνίδι για τον καιρό της Ελληνικής Επανάστασης του 1821. Ακολουθήστε ένα Ελληνόπουλο που ταξιδεύει με ένα μπρίκι τον Θεμιστοκλή για να φτάσει στην Ζάκυνθο. Το παιχνίδι βρίσκεται στον παρακάτω υπερσύνδεσμο:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

students-classroom_1308-51766

Oι πληροφορίες και οδηγίες για τις εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-2022 βρίσκονται στον παρακάτω υπερσύνδεσμο:

ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΓΑΛΟ ΣΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ

Ένα μεγάλο ευχαριστώ αγκαλιάζει τις οικογένειες των μαθητών μας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τους γονείς, τους παππούδες και τις γιαγιάδες  που  υποστήριξαν τα παιδιά με υπομονή και  χιούμορ κατά την διάρκεια της σύγχρονης εξ αποστάσεως διδασκαλία.

ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΑΝΙΜΑΤΙΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ

polytexneio1_3

Μέσα από ένα εκπαιδευτικό animation γνωρίζουμε τα γεγονότα του Πολυτεχνείου.
Ακολουθείστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να παρακολουθήσετε το animation: