Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 2ο Συμπόσιο της Προσχολικής Παιδαγωγικής με τίτλο Μετασχηματιστική Παιδαγωγική και Μάθηση στην Παιδική Ηλικία, 15-17 Μαΐου 2015, Ιωάννινα

Εκδηλώσεις για την Εθνική Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Η 3η Δεκέμβρη, Εθνική Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, αποτελεί ημέρα αγώνα, διεκδίκησης και κοινωνικής διαμαρτυρίας για τα ανθρώπινα και κοινωνικά δικαιώματα των ατόμων με αναπηρία.

Την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015 στις 19:00 ο Νομαρχιακός Σύλλογος Ατόμων με Αναπηρία Ν. Έβρου πραγματοποιεί εκδηλώσεις στην αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου Αλεξανδρούπολης.

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο διδάκτορας Ειδικής Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Αρχιμανδρίτης κ. Απόστολος Καβαλιώτης με θέμα: «Αποδέχομαι την αναπηρία του παιδιού μου. Πώς μπορώ να βοηθήσω;».

Θα ακολουθήσει χορωδία με μαθητές από την ειδική εκπαίδευση Αλεξανδρούπολης και η θεατρική ομάδα του Συλλόγου θα παρουσιάσει την ξεκαρδιστική πολιτική σάτιρα «Πότε λουστρίνι… Πότε τσαρούχι».

f8009d35ec66694fa538aba938683c9d_XL

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδηλώσεις για την Εθνική Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Καλημέρα κόσμε!