wordle 2

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Let’s do it Greece (Κορωνησία)

IMG_0050

Σήμερα στην περιοχή Κορωνησίας Άρτας πραγματοποιήθηκε καθαρισμός των ακτών στα πλάισια του προγράμματος Let’s Do It Greece. Στον καθαρισμό συμμετείχαν κάτοικοι της ευρύτερης περιοχής καθώς και οι εργαζόμενοι του Φορέα Διαχείρισης των Λιμνοθαλασσών του Αμβρακικού , οι οποίοι καθάρισαν και νησάκια που βρίσκονται κοντά στην Κορωνησία μέσα στον Αμβρακικό Κόλπο.

Τέτοιες δράσεις είναι πολύ σημαντικές για την περιοχή γιατί ευαισθητοποιούνται οι κάτοικοι και ιδιαίτερα τα μικρά παιδιά. Εύχομαι να συνεχιστού παρόμοιες δράσεις και στο μέλλον και οι συμμετοχή των πολιτών να αυξάνεται χρόνο με το χρόνο.

Δείτε στην συνέχεια ένα βίντεο για τον Αμβρακικό!

ή εναλλακτικά πατήστε εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Let’s do it Greece (Κορωνησία)

Καλημέρα κόσμε!