Ανακοίνωση για 12/6/2024

Η αυριανή εκδρομή ακυρώνεται λόγω καύσωνα, για την ασφάλεια των παιδιών. Τα χρήματα θα επιστραφούν αύριο στους μαθητές και θα βρίσκονται μέσα στον κίτρινο φάκελο των παιδιών.

Αύριο τα παιδιά να έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα με την κασετίνα τους και τον κίτρινο φάκελο, χωρίς βιβλία και τετράδια.

Ευχαριστώ πολύ!

Ενημέρωση γονέων

Σας ενημερώνουμε πως τη Δευτέρα 15 Απριλίου και ώρα 13:20 θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου ατομική ενημέρωση για τους γονείς των μαθητών και των μαθητριών της Α’ τάξης. Υπάρχει και η δυνατότητα τηλεφωνικής επικοινωνίας για όσους δεν μπορέσουν να παρευρεθούν.

Οι δασκάλες της Α’ τάξης

Γκενέ Έλενα

Παπαδάκη Κατερίνα

Εκδρομή 27/3/2024

Σχετικά με την επίσκεψη στο θέατρο για την παράσταση “ΠΟΥΠΟΥΛΑpp”, παρακαλώ τα παιδιά να έχουν μαζί τους φαγητό και νερό! Δε θα χρειαστούμε βιβλία, τετράδια και κασετίνα! Καλό θα ήταν, επίσης, να έχουν φάει ελαφρύ πρωινό και να υπάρχει στην τσάντα τους μια αλλαξιά ρούχα! Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Ευχαριστώ πολύ.

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024 και ώρα 13:20 – 14:00 θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου ομαδική ενημέρωση για τους γονείς των μαθητών της Α’ τάξης.

Τα θέματα που θα συζητηθούν αφορούν:

• οδηγίες υποστήριξης της διαδικασίας μελέτης στο σπίτι
  • τη διαχείριση της ύλης των μαθημάτων, ως το τέλος της σχολικής χρονιάς

Το υλικό που θα συζητηθεί θα αναρτηθεί στα blog των τμημάτων, προκειμένου να έχουν πρόσβαση και οι γονείς που δε θα μπορέσουν να παρευρεθούν στη συνάντηση.

Οι δασκάλες των τμημάτων

Γκενέ Έλενα

Παπαδάκη Κατερίνα

Εκδρομή 16/2/2024

Στην αυριανή εκδρομή τα παιδιά πρέπει να έχουν μαζί τους νερό και φαγητό, μιας και στον χώρο δε λειτουργεί κυλικείο. Καλό είναι, επίσης, να φάνε ένα ελαφρύ πρωινό και να έχουν μια αλλαξιά ρούχα μαζί τους.

Ευχαριστώ πολύ!

Ενημέρωση 12/2/2024

Ενημέρωση γονέων

Τη Δευτέρα 12/2/2024 και ώρα 13:20, θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου ατομική ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και μαθητριών της Α’ τάξης.

Για τους γονείς που δεν μπορούν να παρευρεθούν στην ενημέρωση είναι δυνατή και η τηλεφωνική επικοινωνία.

Αν κάποιος γονιός επιθυμεί βεβαίωση επίσκεψης στο σχολείο, παρακαλώ να στείλει mail στη διεύθυνση του σχολείου αναφέροντας το όνομα του μαθητή/της μαθήτριας και το όνομα του γονιού για τον οποίο επιθυμεί να εκδοθεί η βεβαίωση.

Οι δασκάλες της Α’ τάξης

8/12/2023

Ενημέρωση γονέων

Την Πέμπτη 14/12/2023 και ώρα 13:20, θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου ατομική ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών της Α’ τάξης.

Καλό Σαββατοκύριακο!