Διακρίσεις στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής “Αριστοτέλης”

BRABEIO_ARISTEIAS_dimotiko_2017Πολύ σημαντικές επιτυχίες σημείωσαν οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης του Σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών “Αριστοτέλης” 2017 που διοργάνωσε η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

Και οι 6 μαθήτριες που συμμετείχαν είναι στους πρωτεύσαντες της β φάσης. Συγκεκριμένα:

Πρώτο βραβείο πήραν οι μαθήτριες Ζαμπακόλα Βασιλική και Ζιάγκαλου Κατερίνα, καταλαμβάνοντας την και 37η θέση αντίστοιχα.

Δεύτερο βραβείο πήραν οι μαθήτριες Λινάρδου Σοφία και Γκούγκλια Αναστασία, καταλαμβάνοντας την 107η και 113 θέση.

Εύφημο μνεία πήραν οι μαθήτριες Καρατζίδου Σοφία και Ιωάννου Αγγελική.

Να σημειώσουμε ότι η συμμετοχή φέτος ήταν πολύ μεγάλη, ενώ για πρώτη φορά πήραν μέρος και διακρίθηκαν και μαθητές ελληνικών σχολείων του εξωτερικού (Λονδίνο και Ντύσσελντορφ).
Συγχαίρουμε τις μαθήτριες και τις ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες!
Δείτε τα αποτελέσμτα του διαγωνισμού εδώ