Χρόνια πολλά μαμά!

Την Κυριακή 8 Μαΐου λέμε Χρόνια Πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου!

πολλά μαμά

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Η διεύθυνση, ο σύλλογος εκπαιδευτικών και οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου με τις δημιουργίες τους εύχονται «Καλό Πάσχα» και «Καλή Ανάσταση» !

collageΠΑΣΧΑ1

25η ΜΑΡΤΙΟΥ-ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ!!

IMG 20220323 WA0004 2

6 Μαρτίου- Πανελλήνια Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

6 Μαρτίου: Η μέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού

6 Μαρτίου: Η μέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού:3f62a71f ab40 4233 b44d ac253baa8d16

Δημιουργία αφίσας κατά της βίας και  του σχολικού εκφοβισμού

(συνεργασία ,ομαδικότηταενσυναίσθηση, αποδοχή, διαφορετικότητα,     κώδικας καλής συμπεριφοράς)

Β΄Τάξη:

d2461270 d241 4b35 b7ae ab265359c051

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Καλή Σαρακοστή!!!

Κυρά Σαρακοστή

Η Κυρά Σαρακοστή

Κυρά σαρακοστή2

Η Κυρά Σαρακοστή

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ- ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2022-2023, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022..

Όσοι γονείς έχουν κάνει την προεγγραφή του παιδιού τους στο σχολείο μας, παρακαλούνται να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για να ολοκληρωθεί η εγγραφή.

Έντυπα που απαιτούνται για την εγγραφή:

• Αίτηση εγγραφής(χορηγείται από το σχολείο )
  • Πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού ή ληξιαρχική πράξη (χορηγείται από τον δήμο στον οποίο είναι εγγεγραμμένο το παιδί )
  • Φωτοτυπία διαβατηρίου του παιδιού
  • Βεβαίωση κατοικίας
  • Ιατρική βεβαίωση για τη συμμετοχή στο μάθημα της Φυσικής αγωγής
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή
    στο Δημοτικό
  • Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών

Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Αν υπάρχουν απορίες σχετικά με τα παραπάνω έντυπα , παρακαλώ τηλεφωνήστε στο 0049211444292.

Η Διεύθυνση του σχολείου

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Κώδικας καλής συμπεριφοράς ( Α ‘ Β’  και Ε’  τάξη.)

Ο Κώδικας καλής συμπεριφοράς αποβλέπει στη  βελτίωση της συμπεριφοράς  των μαθητών. Η αποτελεσματική εφαρμογή του Κώδικα οδηγεί στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και συμβάλλει στην επιτυχία του στόχου της πειθαρχίας-αυτοπειθαρχίας και τη δημιουργία κουλτούρας ασφάλειας, αποδοχής,επικοινωνίας και αλληλοσεβασμού του ενός προς τον άλλο σε όλα τα επίπεδα.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Εξετάσεις Ελληνομάθειας «Μάιος 2022»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

2022 02 01 12 37 21 Window