Wordle: moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Σεμινάριο για διαχείριση θεμάτων συμπεριφοράς και μάθησης σε παιδιά και εφήβους

Ένα πολύ ενδιαφέρον σεμινάριο που είχα την τύχη να παρακολουθήσω την περασμένη χρονιά ήταν το σεμινάριο καθηγητών αγγλικής και γαλλικής γλώσσας που διοργανώθηκε στις 30 Νοεμβρίου και 1 Δεκεμβρίου και ήταν σχετικό με διαχείριση θεμάτων συμπεριφοράς και μάθησης σε παιδιά και εφήβους. Με εξαιρετικά ενδιαφέροντες ομιλητές και πολύ χρήσιμες εισηγήσεις, πιστεύω πως βοήθησε πολλούς από εμάς που το παρακολουθήσαμε να σκεφτούμε νέους τρόπους αντιμετώπισης σοβαρών προβλημάτων στην τάξη.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σεμινάριο για διαχείριση θεμάτων συμπεριφοράς και μάθησης σε παιδιά και εφήβους

Παρουσίαση καλών διδακτικών πρακτικών

Στις 18 Ιουνίου μετά από πρόσκληση της συμβούλου μας κ.Γκαντίδου, στην Καβάλα παρουσιάστηκαν πάρα πολύ ενδιαφέρουσες εργασίες καθώς και σχέδια μαθήματος. Πολύ εποικοδομητική συνάντηση. Εύχομαι και στο μέλλον να έχουμε την ευκαιρία για δημιουργική ανταλλαγή απόψεων.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση καλών διδακτικών πρακτικών

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!