Behind blue doors

stories from an english classroom

Christmas activities

Δεκ 202218

Μία μόλις εβδομάδα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων και οι Ά και ΄Δ τάξεις δημιουργούν και μαθαίνουν!

Οι μαθητές της ΄Δ έκαναν Christmas Grammar με ένα χριστουγεννιάτικο quiz και ασκήσεις για το ρήμα be.

Οι μαθητές της Ά έφτιαξαν και εικονογράφησαν τα δικά τους mini books χρησιμοποιώντας το λεξιλόγιο των Χριστουγέννων:

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Christmas activities

My little book for Christmas

Δεκ 202212

Τα δύο τμήματα της Ά τάξης έφτιαξαν τα δικά τους μικρά βιβλία για τα Χριστούγεννα.

Αν θέλετε να φτιάξετε κι εσείς το δικό σας little book, ακολουθείστε τις οδηγίες στο παρακάτω βίντεο:

Have fun!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο My little book for Christmas

E2 daily routines

Μάι 20172

WP_20170222_010These are the E2 projects on their daily routines and habits.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: E2 projects, Projects, Unit 3 | με ετικέτα , ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο E2 daily routines