Moodle cloud

5th ENGLISH ON THE SPOT FESTIVAL

1. ΕΚΘΕΣΗ

Α. ΜΑΚΕΤΕΣ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

1ο βραβείο:    ΔΣ Αγκουσελιανών                     –        “Our ecological city”

2ο βραβείο:   1ο ΔΣ Ατσιποπούλου                   –        “Around the world”

3ο βραβείο:   5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Greek souvlaki”

Β. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

1ο βραβείο:    2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Our fairytales”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “The two teeth”

3ο βραβείο:   1ο ΔΣ Ατσιποπούλου                  –        “Hansel & Gretel”

Γ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΓΡΑΦΗ

1ο βραβείο:    ΔΣ Επισκοπής                           –        “Odyssey”

Διαπολιτισμικό ΔΣ Χανίων        –        “Hello, my name is…”

2ο βραβείο:   11ο ΔΣ Νίκαιας                          –        “4 Seasons poems”

2ο ΔΣ Ατσιποπούλου                  –        “Our yearbook”

3ο βραβείο:   15ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        “Brown bear”

15ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        “Our B1 & B2 class”

Δ. ΣΥΝΘΕΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ (PROJECTS)

1ο βραβείο:    15ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        “Δαίδαλος & Ίκαρος”

2ο βραβείο:   1ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου                  –        “Schools in Greece in the past”

3ο βραβείο:   Λύκειο Περάματος                     –        Συνολικά όλες οι εργασίες

Ε. ΑΦΙΣΕΣ (POSTERS)

1ο βραβείο:    4ο ΔΣ Ιεράπετρας                     –        “Stratford upon Avon” /

“Save the environment”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Say no to bullying” /

“Be safe on the Internet”

3ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “How can we help our planet”

ΣΤ. ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

1ο βραβείο:    2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        Συνολικά όλα τα παιχνίδια

2ο βραβείο:   7ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “The wheel of knowledge”

3ο βραβείο:   15ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        “Ladders & snakes”

Ζ. ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ – ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ

1ο βραβείο:    1ο Γυμν. Ελ.Βενιζέλου Χανίων      –        “Students’ voice”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Clever games for girls”

3ο βραβείο:   ΔΣ Πλακιά                               –        “Our English newspaper”

H. ΕΙΔΙΚΑ ΒΡΑΒΕΙΑ

1ο βραβείο:    ΕΠΑΛ Σχεδιαστές                     –        Γιώργος Παπαδογιαννάκης για                                                                                                    τον σχεδιασμό της αφίσας του φεστιβάλ

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Customs and traditions in Greece”

3ο βραβείο:   3ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Μνημεία της Ευρώπης”

16ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        Μακέτα

2. VIDEOS

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

1ο βραβείο:    37ο ΔΣ Ηρακλείου                     –        “The 3Rs”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Educreate”

3ο βραβείο:   16ο ΔΣ Χανίων                          –        “Cooking”

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

1ο βραβείο:    Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο  –        “Touring around Rethymno”

2ο βραβείο:   3ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου                 –        Συνολικά για όλα τα videos

ΛΥΚΕΙΟ

1ο βραβείο:    Λύκειο Περάματος                     –        “A typical day in Perama Senior high-school”

2ο βραβείο:   Λύκειο Πόμπιας Ηρακλείου         –        “Momo and the men in grey”

3. LIVE

ΘΕΑΤΡΙΚΑ

1ο βραβείο:    ΔΣ Αγκουσελιανών                    –        “Don’t worry, be happy”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Pinocchio, the puppet”

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ

1ο βραβείο:    5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Saxophone”

2ο βραβείο:   5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “Bouzouki”

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ο βραβείο:    5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “If you’re happy and you know it”

Γ-Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ο βραβείο:    5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “One thing”

2ο βραβείο:   2ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “The lion sleeps tonight”

Ε-ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ο βραβείο:    5ο ΔΣ Ρεθύμνου                         –        “We are the world”

2ο βραβείο:   ΔΣ Σπηλίου                              –        “Summer nights”

3ο βραβείο:   15ο ΔΣ Ρεθύμνου                       –        “My secret combination”

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

1ο βραβείο:    Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο  –        “Santa’s style”

2ο βραβείο:   2ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου                 –        “Read all about it”

Μουσικό Γυμνάσιο                      –        “True colours/What’s up”

3ο βραβείο:   Μουσικό Γυμνάσιο                      –        “Come together” / “Another brick in the wall”

ΛΥΚΕΙΟ

1ο βραβείο:    Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο     –        “Dream 4.2/Kiss it better”

2ο βραβείο:   3ο ΓΕΛ Ρεθύμνου                        –        “Try to make”

ΕΙΔΙΚΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΧΟΡΩΔΙΑΣ

Χορωδία Γυμνασίου Ατσιποπούλου & Γυμνασίου/Λυκείου Επισκοπής

“Imagine/One love”

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βραβεία 5th English on the Spot Festival

5th English on the Spot Festival

Το σχολείο μας, το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ατσιποπούλου Ρεθύμνου, συμμετείχε και τον περασμένο Ιούνιο στο English on th Spot Festival που διοργανώθηκε για 5η συνεχή χρονιά στο Σπίτι του Πολιτισμού και την Πλατεία Μικρασιατών Ρεθύμνου.

Αναρτήθηκαν στην έκθεση 3 projects από 3 τμήματα του σχολείου, της Ε’, του Δ1 και του Δ2. Η Ε’ έφτιαξε ένα pop-up year book, το Δ1 ασχολήθηκε με τα αγαπημένα αθλήματα των παιδιών και το Δ2 με τα αγαπημένα τους χόμπι. Το yearbook της Ε πήρε βραβείο στην κατηγορία δημιουργική γραφή και έλαβαν ένα αναμνηστικό μετάλλιο. Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν έλαβαν πιστοποιητικό συμμετοχής.

IMG_6012

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 5th English on the Spot Festival