διαδικτυακος εκφοβισμός

Χωρίς τίτλο

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο διαδικτυακος εκφοβισμός »

Εξετάσεις και διατροφή

εξετάσεις, εξεταστικές, άγχος, στρες, αγωνία… Το “πακέτο” για μαθητές αλλά και φοιτητές είναι εκρηκτικό και πολλές φορές τα παιδιά ξεσπούν ( με λάθος τρόπο) στο φαγητό, είτε τρώγοντας ακατάστατα, είτε μεγάλες ποσότητες είτε τις λάθος τροφές.
Αυτό που πρέπει να ξέρει κάθε μαθητής αλλά και ο γονιός είναι ότι η σωστή διατροφή βοηθάει με μαθηματική ακρίβεια και στις επιδόσεις τους. Αρκεί να γίνονται οι σωστές επιλογές τροφών και η σωστή διατροφή να αρχίζει από νωρίς.
Οι υποψήφιοι για να αφομοιώσουν καλύτερα την ύλη θα πρέπει αφενός να κοιμούνται καλά και αφετέρου να ακολουθούν μια πλήρη, ισορροπημένη και σωστή διατροφή που θα βοηθήσει τον οργανισμό να είναι πιο υγιής και πιο ισχυρός για την καλύτερη δυνατή απόδοση στο διάβασμα του.

exams_h_645_450

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία. Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εξετάσεις και διατροφή »

Καλημέρα κόσμε!