«Χρηστίδειο Τελετή» 2018 (φωτογραφίες)

Για άλλη μια χρονιά ο ΦΣΦ «Ο Αριστοτέλης», τιμώντας τη μνήμη του μεγάλου ευεργέτη του συλλόγου Αρχιμανδρίτη Γερμανού Χρηστίδη, διοργάνωσε τη «Χρηστίδειο Τελετή», που ως σκοπό έχει τη βράβευση της μάθησης και της προόδου στα γράμματα.

Στη διάρκεια της τελετής τιμήθηκαν οι πρώτοι των αρίστων, μαθητές και μαθήτριες των γυμνασίων και λυκείων των σχολικών μονάδων των δήμων Φλώρινας και Πρεσπών.

Κεντρικός ομιλητής της φετινής εκδήλωσης ήταν ο καθηγητής του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινας, Αρχιμανδρίτης π. Ειρηναίος Χατζηεφραιμίδης, με θέμα: «Αριστεία: ρετσινιά ή παλληκαριά;»

Τον ομιλητή παρουσίασε ο πρόεδρος του «Αριστοτέλη», Κωνσταντίνος Ραπτόπουλος, ο οποίος αναφέρθηκε παράλληλα στο ιστορικό της «Χρηστιδείου» και στη μεγάλη προσφορά του Αρχιμανδρίτη Γερμανού Χρηστίδη.

Συγκεκριμένα οι μαθητές του σχολείου ήταν:

Γυμν.: Α,  Δελιόπουλος Αθανάσιος Β,  Δημητριάδης Γεώργιος,  Γ  Νάκος Παντελεήμων

Λύκειο:  Α,  Δαμιανόπουλος Ελεύθεριος Β,  Σιώνης Φώτιος Γ,  Δράκος Ανδρέας

_________________Άλλα βραβευθέντα σχολεία ήταν______________