ΘΑΥΜΑ-Η ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

Σήμερα η ημέρα κατά του εκφοβισμού καλό θα ήταν να δείτε την ταινία.

Κατηγορίες: ΤΑΙΝΙΕΣ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΘΑΥΜΑ-Η ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

Η δημιουργια του blog μου

Είμαι ιδιαίτερα υπερήφανη  από την πρώτη μου ανάρτηση στο προσωπικό μου blog

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η δημιουργια του blog μου

The Word Blog on Wooden Cubes

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Αγαπητό μου…. Ιστολόγιο

BLOG Ή WEBSITE?

Η μεγάλη δημοτικότητα των blogs τα τελευταία χρόνια, έχει οδηγήσει σε μεγάλη συζήτηση στο διαδίκτυο, για το αν ένα blog αποδίδει καλύτερα από ένα τυπικό website.

Blog – Πλεονεκτήματα

• Είναι γρήγορο να στηθεί και να δημοσιευτεί. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να πάτε στη blogger ή στην wordpress, να επιλέξετε τα γραφικά και με ένα click να το δημοσιεύσετε.

• Έχει πολλές επαναλαμβανόμενες επισκέψεις. Πολλά blogs ανανεώνονται κάθε μέρα και αυτόματα ενημερώνουν τους συνδρομητές τους με RSS feeds για τα νέα posts που δημοσιεύτηκαν.

Blog – Μειονεκτήματα

• Αν αποφασίσετε να στήσετε ένα blog, θα πρέπει να συνηθίσετε στην ιδέα, ότι πιθανόν να χρειαστεί να δημοσιεύετε ένα άρθρο κάθε μέρα. Είναι μία διαδικασία που μπορεί να αποδειχτεί πιεστική και αγχωτική.

• Είναι δύσκολο να αλλάξετε το design του blog αν δεν γνωρίζετε κάποια γλώσσα προγραμματισμού. Μπορείτε εύκολα να αλλάξετε τα χρώματα ή κάποια γραφικά, αλλά αν αποφασίσετε να κάνετε μεγάλες τροποποιήσεις στο blog σας, θα αποδειχτεί πιο δύσκολο να το κάνετε σε σχέση με ένα website.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγαπητό μου…. Ιστολόγιο

Καλωσορίσατε στο νέο μου Iστολόγιο

Γεια σας συνάδελφοι!

Στο ιστολόγιό μου θα βρίσκετε, δραστηριότητες, προγράμματα, εκπαιδευτικό υλικό και πληροφορίες για το σχολείο μου.

Θα προσπαθήσω, να αναρτώ τακτικά.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσορίσατε στο νέο μου Iστολόγιο