To blog μου

IMG_4763     Το blog αυτό δημιουργήθηκε αρχικά για τις ανάγκες και στα πλαίσια εκπαιδευτικού προγράμματος ΤΠΕ. Όμως δίνεται και ευκαιρία για να προβάλλουμε δραστηριότητες και θέματα, που αφορούν την κοινωνία, τους μαθητές και το περιβάλλον μας, τόσο στην περιοχή μας, όσο και σε όλο τον κόσμο.
Στο blog αυτό λοιπόν, θα δημοσιεύουμε άρθρα επίσημα από έγκυρα site με αναφορά στην πηγή και πολλές φορές στην Αγγλική γλώσσα, αφού η εκπαιδευτική μου ειδικότητα είναι καθηγητής Αγγλικής γλώσσας. Επίσης παρουσιάσεις μαθητών, animation, video από το you tube, εκπαιδευτικές δραστηριότητες, κ.λ.π
Κάθε αναγνώστης μπορεί να στείλει e-mail με κάποιο κείμενο ή άρθρο, σχετικό με το αντικείμενο που πραγματεύεται το site. Δεν θα δημοσιεύονται υβριστικά σχόλια και ανώνυμα άρθρα.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία, τους διαχειριστές του εκπαιδευτικού blog, sch.gr.
Ειρήνη Βουδούρη