ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΥΡΩΝ

Είμαστε << οι μικρόι κηπουροί>> του Δημοτικου σχολείου Αθύρων.Στο πρόγραμμα συμμετέχουμε όλες οι τάξεις του σχολείου μας με ιδιαίτερη χαράκα και ενδιαφέρον.Μοιράσαμε τον σχολικό κήπο μας σε έξι μέρη που αντιστοιχούν ένα σε κάθε τάξη και η δουλειά ξεκίνησε!Τι σπείραμε.. κρεμμυδάκια,πατάτες ρόκα σπανάκι κουκιά,κολοκυθιές,καρπουζιές,ρεπανάκια,αγγουριές.Τα πρώτα φυτά μας άρχισαν να εμφανίζονται και ο ενθουσιασμοςμας απογειώνεται

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΥΡΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΥΡΩΝ

Είμαστε << οι μικροί κηπουροί >> του Δημοτικού σχολείου Αθύρων.Στο πρόγραμμα συμμετέχουμε όλες οι τάξεις του σχολείου μας με ιδιαίτερη χαρά.Μοιράσαμε τον σχολικό κήπο σε έξι μέρη που αντιστοιχούν ένα σε κάθε τάξη και η δουλειά ξεκίνησε.

Τι σπείραμε… Κρεμμυδάκια, πατάτες,ρόκα,σπανάκι,κουκιά,αρακά,κολοκυθάκια,καρπουζιές,πεπονιές,ρεπανάκια,αγγουράκια.Ταπρώτα φύτα μας άρχισαν να εμφανίζονται και ο ενθουσιασμός μας απογειώνεται!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΥΡΩΝ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΥΡΩΝ

Ειμαστε οι<< μικροί  κηπουροί>> του Δημοτικού σχολείου Αθύρων.Στο πρόγραμμα συμμετέχουμε όλες οι τάξεις του σχολείου μαςμε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και χαρά.Μοιράσαμε τον σχολικό κήπο μας σε έξι μέρη που αντιστοιχούν ένα σε κάθε τάξη και η δουλειά ξεκίνησε!Τι σπείραμε…Κρεμμυδάκια,πατάτες, ρόκα, σπανάκι, κουκιά, αρακά, κολοκυθιές καρπουζιές, πεπονιές, πεπανάκια, αγγουριέςΤα πρώτα φυτά μας άρχισαν να εμφανίζονται και ο ενθουσιασμός μας ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΤΑΙ!.

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.