Καλοί μαθητές

Μία από τις πλέον συνηθισμένες ερωτήσεις γονέων προς δασκάλους είναι: “Πώς θα γίνει καλός μαθητής/ καλή μαθήτρια; Πώς να τον/ την βοηθήσω;”. Λοιπόν…… Ακολουθεί ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο αναφορικά με αυτήν την ερώτηση! http://gia-mamades.gr/anaptyxi-paidi-4-eos-12-eton/ekpaidefsi-sxoleio/πώς-γίνονται-οι-καλοί-μαθητές/

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ

Τα τμήματα της Γ’ τάξης παρακολούθησαν την Παρασκευή την θεατρική παράσταση “Το αγόρι με την βαλίτσα” στο θέατρο ΚΑΠΑ και πραγματικά ενθουσιάστηκαν. Σας συστήνουν ανεπιφύλακτα να την παρακολουθήσετε κι εσείς!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Σας ανακοινώνουμε ότι την Τετάρτη 23/1 θα γίνει η πρώτη ενημέρωση του Β΄ Τριμήνου για την πρόοδο και διαγωγή των παιδιών της Γ’ τάξης. Η ενημέρωση θα γίνει στις αίθουσες των τμημάτων στις 13.15.

Οι δασκάλες των τμημάτων της Γ’ τάξης

Έναρξη διακοπών Χριστουγέννων

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου θα είναι η τελευταία μέρα μαθημάτων για το 2018.

Τα σχολεία θα ανοίξουν ξανά την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019!

Το 25ο Δ.Σ. Αθηνών σας εύχεται Καλές Γιορτές και Καλή Χρονιά!!                                                !