Έρευνα 5ης συνεδρίας

εικονική έρευνα μαθητών Στ τάξης

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έρευνα 5ης συνεδρίας

Εργασία 5ης Συνεδρίας

S5_ws_MAGRIPLI_EIRINI

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασία 5ης Συνεδρίας

Η ναυμαχία της Σαλαμίνας

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ναυμαχία της Σαλαμίνας

Κάλυμνος – Αξιοθέατα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κάλυμνος – Αξιοθέατα

ΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑ

ΚΑΛΥΜΝΟΣ

Η Κάλυμνος βρίσκεται νότια της Λέρου από την οποία τη χωρίζει ομώνυμος στενός πορθμός (Λέρου), ή διώρυγα Καλύμνου, ή “Διαπόρι”, έχοντας ΝΑ. την Κω και σε απόσταση 14 μίλιαπρος Α. τις τουρκικές ακτές της Μικράς Ασίας. Προς Ν. έχει το Κρητικό πέλαγος και προς Δ. και Β. το Ικάριο πέλαγος.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΥΜΝΟΣ

Η Κάλυμνος της αναρρίχησης!!!!!!!!!!!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Κάλυμνος της αναρρίχησης!!!!!!!!!!!!!

Αγαπητοί γονείς,

Σας πληροφορούμε πως το σχολείο μας θα συμμετέχει στο χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργανώνει ο Δήμος μας στις 20-21-22 Δεκεμβρίου και σας παρακαλούμε να μας ενισχύσετε.

Σας ευχαριστούμε .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοίνωση

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!