Newspaper Stories in the Classroom

Απρ 20169

th Οι διαδικτυακές ειδήσεις στην Αγγλική γλώσσα αποτελούν πολύτιμο  διδακτικό υλικό και ευκαιρία να φέρουμε την τάξη μας σε επαφή με την  ‘αυθεντική’ γραπτή γλώσσα αλλά και σε επαφή με τον έξω κόσμο. Στο  διαδίκτυο υπάρχει έτοιμο υλικό, εύκολα προσβάσιμο από όλους. Εμείς χρειάζεται μόνο να επιλέξουμε και να προσαρμόσουμε τις ειδήσεις στις ανάγκες των μαθητών μας. Ένα παράδειγμα δείτε παρακάτω:

For more worksheets: http://www.englishworksheetsland.com

Απρίλιος 2016