Στις 22-11-2017 πραγματοποιήθηκε  Επιμορφωτική Συνάντηση στο 6ο ΕΠΑ.Λ Αθηνών με θέματα:

• Η Βιολογική Εκτροφή Παραγωγικών ζώων: Μια εναλλακτική πρόταση.
  • Οδηγίες διδασκαλίας για τα νεοεισαχθέντα μαθήματα στον Τομέα Γεωπονίας.

Για να δείτε το 1ο μέρος της παρουσίασης πατείτε εδώ:  ΕΔΩ

Για να δείτε υλικό απο το Επιμορφωτικό Σεμινάριο πατείστε εδώ: Πρακτικός οδηγός για Διευθυντές Σχολείων Erasmus+

Οδηγός του προγράμματος Erasmus+ «Εκφοβισμός:Πρακτικές πρόληψης και Παρεμβάσεις στα Ευρωπαϊκά σχολεία»

Για διαβάσετε περισσότερα και να υποβάλετε αίτηση πατείστε ΕΔΩ:   Ημερίδα για προγράμματα Erasmus+

Για να δείτε τον Προγραμματισμό πατείστε : ΕΔΩ

Στο 1  Γυμνάσιο Ν. Ψυχικού πραγματοποιήθηκε δειγματική διδασκαλία με θέμα: «τα 12 στοιχεία της έρευνας»,  από τον Ανδρέα Αθανασόπουλο και την Ειρήνη Φωτίου και την  παρακολούθησαν εκπαιδευτικοί που διδάσκουν την Τεχνολογία της Γ’ Γυμνασίου. Η δειγματική διδασκαλία θα επαναληφθεί στο τέλος Νοεμβρίου σε άλλο σχολείο, και θα ειδοποιηθούν  να την παρακολουθήσουν 20 ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μέσω των σχολείων τους.

Υλικό που χρησιμοποιήθηκε  :

12_Στοιχεία_Έρευνας-ΦΠ3β,

12_Στοιχεία_Έρευνας-ΦΠ3 (2)

Για να διαβάσετε τις Οδηγίες πατείστε:  εδώ

ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΕΙΣΤΕ:   ΕΔΩ

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΤΕΙΣΤΕ :  ΕΔΩ

Για να δείτε τα τα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα πατείστε   εδώ

Για να δείτε την Ύλη πατείστε  εδώ

συνεχίστε την αναζήτηση »