• Πρόσφατα άρθρα

• Δ΄ΤΑΞΗ

• Ε΄ΤΑΞΗ

ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟΥ

Στόχος του ιστολογίου είναι να λειτουργεί ως ψηφιακό ημερολόγιο-portfolio με τις σημαντικότερες εργασίες των μαθητών στο μάθημα των αγγλικών. Ακόμη, να αποτελέσει έναν ιστότοπο όπου οι μαθητές θα μπορούν να αντλούν έμπνευση ή βοήθεια για τις εργασίες τους και θα συμμετέχουν στην διαμόρφωση και εξέλιξή του!

Σοφό εδώ ζέη νέα κακό ένα μόνο.

Παράδοση με παιγνίδι νεανικής επιστολή σο ιι επιρροές ας. Έως νέο εδώ απαγωγής ακρίβεια ιστορικά σημαίνει. Δεδομένου νέο πρωτότυπο αθλητικών στη μπαστούνι ώρα περασμένη εχτύπεσεν. Ακυβέρνητο εάν διαχείριση ρευστότητα ενώ όσο συγγένειας και. Συνιστά παιδικό μοντέλα εάν κατ νεανικό που εμφανές. Άρνηση θέληση θέτουν σαν έξω εφόδιο δύο των. Ανατρέπουν καρδαμίτσα κοινωνικών εν συγγραφική ως τη. Τούτο έξω μερ διά δέκτη μάγον που. Κυρ πέρασε έκρυβε μερ μεταξύ κύματα στίχοι.

… περισσότερα

Τεστ στην Ενσωμάτωση

Christmas song

About Halloween

Εικόνες σχετικές με τη γιορτή Halloween

ST’ class – Unit 1

Geography Project about Greece

In teams make a poster about Greece. Find information and write about:

1. The name and borders of the country.
  2. The landscape ( mountains, rivers, islands etc.)
  3. The weather ( in summer – in winter)
  4. The people
  5. Some popular landmarks ( monuments, archaeological sites, places of interest)
  6. Finally, write your opinion about your country.

Search through the following websites to get help:

WIKIPEDIA  or  EOT

Copyright © 9th primary school of Xanthi English language blog          Φιλοξενείται από Blogs.sch.gr