Συμμετοχή του σχολείου μας σε Ευρωπαικά προγράμματα

Για τη σχολική χρονιά που διανύουμε μας εγκρίθηκαν δύο Ευρωπαικά προγράμματα. Ένα ΚΑ1 και ένα ΚΑ2.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη, καθώς θα έχουμε την ευκαιρία να συναντήσουμε συναδέλφους-εταίρους από σχολεία της Ιταλίας, Τουρκίας, Ισπανίας, Γερμανίας , να ανταλλάξουμε απόψεις και καλές πρακτικές πάνω στη διδασκαλία των Μαθηματικών με χρήση λογισμικού και κυρίως του Geogebra, να δημιουργήσουμε το δικό μας ebook. Παράλληλα εμείς οι καθηγητές αλλά και οι μαθητές μας θα γνωρίσουμε  την κουλτούρα των χωρών αυτών.

Πρώτο ταξίδι στην Ισπανία..Ετοιμάζουμε τις εργασίες μας και το περιμένουμε με αγωνία

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.