64200 /Δ3/ 10/06/2024. Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Γυμνασίων Ε.Α.Ε., Λυκείων Ε.Α.Ε., Ενιαίων Ειδικών Επαγγελματικών Γυμνασίων-Λυκείων (ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.) και των Εργαστηρίων Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Ε.Ε.Ε.ΕΚ.), για το σχολικό έτος 2024-2025

Πρωτόκολλα Ενδοσχολικής Βίας

Πρωτόκολλο Ενδοσχολικής Βίας και Εκφοβισμού (Ε.ΒΙ.Ε.): Ορισμοί και εννοιολογικό υπόβαθρο

Λήψη αρχείου

Πρωτόκολλο Πρόληψης Ενδοσχολικής Βίας και Εκφοβισμού (Ε.ΒΙ.Ε.)

Λήψη αρχείου

Πρωτόκολλο Διαχείρισης Ενδοσχολικής Βίας και Εκφοβισμού (Ε.ΒΙ.Ε.)

Λήψη αρχείου

4 Απριλίου: Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας με έναρξη το σχολικό έτος 2023 – 2024

Μετά από εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Ι.Ε.Π.),  ορίζεται και καθιερώνεται ως Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας η 4η Απριλίου κάθε σχολικού έτους, η οποία θα είναι αφιερωμένη στην υλοποίηση δράσεων φιλοζωίας, σύμφωνα με εγκύκλιο του Γενικού Γραμματέα του υπουργείου Παιδείας Γιάννη Κατσαρού.

Λήψη αρχείου

10-01-24. Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω των εποχικών ιογενών αναπνευστικών λοιμώξεων

Λήψη αρχείου

05-01-24. Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού

Ευχαριστήριο προς την εταιρεία Χρυσάφη της Λήμνου

Θα θέλαμε να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας  προς την Εταιρεία Χρυσάφη της Λήμνου για την προσφορά χριστουγεννιάτικων γλυκών στο σχολείο μας.

1 1

Σας ευχαριστούμε πολύ!

Η Διευθύντρια, το Εκπαιδευτικό Προσωπικό και οι Μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ρεπανιδίου Λήμνου

20-12-2023. Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Καθώς η νέα χρονιά πλησιάζει, τα παιδιά σε όλον τον κόσμο περιμένουν τις γιορτινές μέρες των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς. Σε πολλά μέρη του κόσμου, όμως τα παιδιά ζουν με τη σκληρή πραγματικότητα του πολέμου και του μίσους. Με το θεατρικό ‘Πειράζει;’, το οποίο παρουσίασαν τα παιδιά του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ρεπανιδίου Λήμνου στη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023, κατάφεραν να διώξουν το μίσος και να δημιουργήσουν έναν κόσμο όπου κυριαρχεί η αγάπη και η αδικία ανήκει στο παρελθόν. Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και το αποτέλεσμα συγκίνησε τους καλεσμένους μας!!! Φυσικά δε θα μπορούσε να λείπει και ο Άγιος Βασίλης, ο οποίος μαζί με την αγάπη, την ειρήνη, την καλοσύνη και τον σεβασμό, έφερε και πολλά δώρα για τα παιδιά!!!
Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!!

19-12-2023. Διασχολική Συνεργασία με το Γυμνάσιο Μούδρου ‘’Αργύριος Μοσχίδης’’

Σήμερα, το σχολείο μας γέμισε χαρούμενες φωνές καθώς μας επισκέφτηκαν οι μαθητές του Γυμνασίου Μούδρου ‘’Αργύριος Μοσχίδης’’. Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο σχολείων συνεργάστηκαν συμμετέχοντας σε δραστηριότητες όπως δημιουργία σπιτικής λεμονάδας, βόλεϊ καθήμενων, κατασκευή οριγκάμι και κηπουρική.

1 2 2 1 3 1 4 1

Η επίσκεψη έλαβε τέλος με την παρουσίαση από μαθητές/τριες του Γυμνασίου Μούδρου το τραγούδι «Να αγαπάς» στην ελληνική νοηματική γλώσσα.

5 1

Ευχαριστούμε το Γυμνάσιο Μούδρου ‘’Αργύριος Μοσχίδης’’ για αυτή την υπέροχη εμπειρία. Ελπίζουμε για μελλοντικές συναντήσεις και συνεργασίες

Ευχαριστήριο προς το Σούπερ Μάρκετ στο Ρεπανίδι “Κ.Ε. Παλαιολόγου”

Θέλουμε να εκφράσουμε τις θερμότερες ευχαριστίες μας προς το Σούπερ Μάρκετ Κ.Ε. Παλαιολόγου στο Ρεπανίδι για τη προσφορά υλικών εξυπηρετώντας έτσι τις ανάγκες του σχολείου μας.

Σας ευχαριστούμε πολύ

Η Διευθύντρια, οι Εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ρεπανιδίου Λήμνου