Αγώνας Προσανατολισμού (Orienteering)

την Τετάρτη 24 Μαΐου 2017 ήταν η Παγκόσμια Ημέρα Αγώνων Προσανατολισμού (Orienteering). Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Αριδαίας με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και περιέργεια δήλωσαν συμμετοχή στον Αγώνα Προσανατολισμού του 2ου Γυμνασίου Αριδαίας. Ο εκπ/κος Δ. Καραδημητρίου είχε την ευαισθησία να αφιερώσει χρόνο και να φτιάξει έναν χάρτη ειδικά για τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ Αριδαίας. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με την συμμετοχή τους και στην πλειοψηφία τους, αφού ολοκλήρωσαν τον πρώτο χάρτη, συμμετείχαν για δεύτερη φορά με διαφορετικό χάρτη. Ένα όμορφο κυνήγι θησαυρού με πολλά εκπαιδευτικά οφέλη! Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές και τα μέλη του ΣΔ του 2ου Γυμνασίου Αριδαίας που μας ενσωμάτωσαν στους Αγώνες και δίνουμε ραντεβού στον επόμενο αγώνα!

orienteering_fb