Διατροφικές συνήθειες μαθητών

Πρόκειται για ένα φύλλο εργασίας με θέμα τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών του σχολείου. S5_ws_tziouvara_dionisia

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διατροφικές συνήθειες μαθητών

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Φέτος η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Δημοτικού σχολείου Παντελεήμονα θα πραγματοποιηθεί από την Α΄και Β΄τάξη στις 22 Δεκεμβρίου και ώρα 6μμ.

Η Α΄τάξη θα συμμετέχει με το θεατρικό ¨Η Γέννηση¨.

Η Β΄τάξη θα συμμετέχει με το θεατρικό¨Τα δώρα των Χριστουγέννων¨

¨Όταν το σκοτάδι πέφτει,τα παίχνιδια ζωντανεύουν¨λέει ο στίχος του τραγουδιού και θα μας μεταφέρει στον παραμυθένιο κόσμο των παιχνιδιών,τα οποία θα ¨ζωντανέψουν¨και θα μας διδάξουν το βαθύτερο μήνυμα των Χριστουγγένων.Ένα μήνυμα αγάπης,καλοσύνης και προσφοράς.

Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί με χριστουγγενιάτικες μουσικές της χορωδίας του σχολείου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Καλημέρα κόσμε!