Μικρός Πρίγκιπας

Είχα για φίλο ένα τύπο , που΄χε ένα αστέρι για κήπο

μ’ένα λουλούδι μόνος του ζούσε και τ’αγαπούσε πολύ!…

είπε η ζωή είναι λίγη και πρέπει να φύγει μακριά,

φεύγουν τα χρόνια περνάνε,τώρα ποιος ξέρει που να’ναι…..

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μικρός Πρίγκιπας

Βουβοπόταμος

Ήταν το χωριό στο οποίο δούλεψα 2 χρόνια. Νομός Πρέβεζας, κοντά στο Καναλάκι και τη Πάργα, δίπλα στον ποταμό Αχέροντα. Ένα μικρό σχολείο, με 20 μαθητές περίπου και ένα χωριό με πολύ φιλικούς κατοίκους και συνεργάσιμους γονείς. Όλοι βοήθησαν ώστε να περάσουν αυτά τα δύο χρόνια όσο γίνεται πιο όμορφα και δημιουργικά, καθώς συνέβαλαν με ένα μοναδικό τρόπο στη καθημερινή ζωή του σχολείου! Πολλά εκπαιδευτικά προγράμματα υλοποιήθηκαν ,χάρη σε αυτούς τους ανθρώπους, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο , έτσι ώστε οι μαθητές να εξελιχθούν και να ωριμάσουν μέσα από αυτά!

Δεν αρκεί μόνο η θέληση του δασκάλου για μια δημιουργική χρονιά….χρειάζεται και τη συμπαράσταση της κοινωνίας!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βουβοπόταμος

Καλημέρα κόσμε!