Φέτος πραγματοποιήθηκαν για  πρώτη φορά  οι πανελλήνιοι αγώνες ποδηλασίας στο νησί μας, ύστερα από διεκδικήσεις αρκετών χρόνων της ελληνικής ομοσπονδίας ποδηλασίας.

Το Σάββατο 25 Απριλίου στο Minoan camp στις Μελέσσες  Ηρακλείου, πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες BMX το πρωί, και ορεινής ποδηλασίας το απόγευμα (MTB) και την Κυριακή 26 Απριλίου οι αγώνες στη μονή Επανωσήφη, χρονομέτρου το πρωί και δρόμου αντοχής το απόγευμα.

Στους αγώνες ορεινής ποδηλασίας, ο νομός Λασιθίου και συγκεκριμένα το Λύκειο Νεάπολης είχε μια σημαντική διάκριση με το  μαθητή της πρώτης τάξεως                             Λαβδάκη Παναγιώτη. O μαθητής του σχολείου μας, κατέκτησε τη δεύτερη θέση, ύστερα από ένα εξαντλητικό αγώνα 17km με τους καλύτερους αθλητές της Ελλάδας.

ΑΠΟΝΟΜΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ1 AGVNAS2ΑΓΩΝΑΣ3 ΑΓΩΝΑΣ4

Παρακολουθείστε τις τεχνικές εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο AΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΗ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ 2014-2015

Καλημέρα κόσμε!