Σήμερα Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιηθήκαν οι εκλογές στο Δημοτικό Σχολείο Παλιαμπέλων, για την ανάδειξη τριμελούς επιτροπής.
Messy play στο Δημοτικό και Νηπιαγωγείο Παλιαμπέλων
Φορέσαμε τα ρούχα μας τα παλιά ,με άπλετη διάθεση και πολύ χαμόγελο ζωγραφίσαμε με μακαρόνια, αφήσαμε τα αποτυπώματά μας χρησιμοποιώντας σφουγγάρια, φτιάξαμε σαπουνόφουσκες με πλαστικά μπουκάλια και …………τις κάλτσες μας!!!!!!! Διασκεδάσαμε και γελάσαμε πολύ!!!!!!
Ημέρα περιβάλλοντος 2023
Κατεβήκαμε στις ακτές κάτω από το σχολείο μας, μαζέψαμε σκουπίδια, περιπλανηθήκαμε στις παραλίες του Αμβρακικού (Βαρκό, Πόρτο Ματζαβίνο), συζητήσαμε και προσπαθήσαμε να συνεισφέρουμε και εμείς στην προστασία του περιβάλλοντος!!!!! Φυσικά μετά παίξαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ψηφιακά εργαλεία στην Εκπαίδευση
Οι μαθητές στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning που υλοποιούμε φέτος στο σχολείο ήρθαν σε επαφή με ψηφιακά εργαλεία ( web2tools) και γνώρισαν καινούρια ψηφιακά περιβάλλοντα!