Ιαματικά Λουτρά

Εγκρίθηκε πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης του τομέα Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας , της ειδικότητας Αισθητικής Τέχνης με θέμα Θερμά Λουτρά. Στα πλαίσια του προγράμματος θα επισκεφτούμε τα Λουτρά του Λαγκαδά και τα Λουτρά Πόζαρ. Οι μαθήτριες ξεκίνησαν να συλλέγουν πληροφορίες για τα Λουτρά Λαγκαδά και στην εργασία τους συμπεριέλαβαν ένα ενημερωτικό video για τις εγκαταστάσεις και τις παροχές των Λουτρών Λαγκαδά.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ιαματικά Λουτρά

Το 2018 πραγματοποιήθηκε πρόγραμμα Erasmus+ από το σχολείο μας στη Βαρκελώνη για την ειδικότητα της Αισθητικής Τέχνης στον τομέα του παλμικού φωτός και των θεραπειών με αυτό. Ο τίτλος του προγράμματος  ήταν: «Εφαρμογές παλμικού φωτός για καταπολέμηση τριχοφυϊας και ακμής».

Το πρόγραμμα ήταν πολύ επιτυχημένο γιατί οι μαθήτριες παρακολούθησαν μαθήματα στο αντικείμενο από γιατρούς που είχαν μεγάλη εμπειρία στην εφαρμογή του. Επίσης έκαναν πρακτική σε ινστιτούτο και σχολή στη χρήση παλμικού φωτός σε ακμή και σε περιπτώσεις τριχοφυϊας. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την κουλτούρα ενός άλλου λαού και την ζωή και ιστορία της Καταλονίας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Καλημέρα κόσμε!